Informace o nás

  dscn0174.jpg Jsme chovatelskou stanicí chodských psů a všechno vlastně začalo v únoru  1997 kdy jsem přivezla z útulku v Liberci- Harcově štěňátko, kříženečka něčeho jako ovčák, chodský pes a ještě něco dalšího. Přítel chtěl tenkrát ovčáka, ale Ricki si nás vlastně vybral sám,jen co nás zahlédl na zahradě útulku, už se od nás nehnul. Tehdy mu byly zhruba 4 měsíce . Pes, který nikdy nic nezničil, nikdy nemusel být na vodítku, nepral se s jinými psy a byl ochotný nás kdykoli bránit. Jeho oddanost byla někdy i trochu na obtiž, protože si neustále vynucoval, abychom s ním byli doma a sám doma neustále štěkal. Tak jsme se rozhodli, že Ricki dostane kamaráda.  

A tak jsme si v prosinci 1998 přinesli z burzy štěňátko ovčáka, fenku Elsu.Elsa má typickou povahu belgického ovčáka. Od malinka to byl čert, který měl neuvěřitelný talent odhadnout, co vás nejvíc naštve a přesně tohle provedla. V ostatních ohledech je Elsa zlatý pes. Žádné rvačky, s každým vždy vyšla, hraje si i ve svých 12 letech a snad jedinou zápornou vlastností je neuvěřitelně vyvinutý lovecký instinkt, čímž nám působí starosti při procházkách, protože ji musíme stále hlídat. V roce 2006 jsem se rozhodla, že si pořídíme domeček, aby Elsa měla co hlídat, protože přesně pro to je stvořená. Jako hlídač se opravdu osvědčila, dokonce několikrát odehnala nezvané návštěvníky naší zahrady. Za plotem se z mírumilovné fenky stala doslova bestie.A protože si stále hrozně ráda hrála a Ricki ve svém věku už potřeboval klid, rozhodla jsem se, že si pořídím další fenku. Dlouho jsem se rozhodovala jaké plemeno vybrat. Musela to být fenka, Riki by pejska nesnesl a muselo to být plemeno, které není konfliktní, protože Elsa je našim vůdcem smečky a tuto pozici si udržuje i ve svém vyšším věku. Rozhodovala jsem se mezi německým ovčákem,  belgičákem a chodským psem a chodˇák brzy vyhrál.

Pak už jen stačilo sledovat stránky klubu choďáků a našla jsem inzerát chovatelské stanice z Boršova na zadání štěňátek ze spojení Connie z Boršova a Roky Bryvilsár a bylo rozhodnuto. Ještě ani nebylo jisté, že fenka zabřezla a já už byla první zájemce o štěňátko. Když se narodila v srpnu 2008 -4 štěňata, věděla jsem, že budu vybírat ze dvou fenek. A v říjnu jsem jela okouknout 5-ti týdenní štěnda a snad po dvouhodinovém vybírání vyhrála živější a průbojnější Ennie, i když malá Ellie se o mou pozornost  snažila mnohem více. Ennie mi připomínala nezkrotnou Elsu. Tak začátkem listopadu 2008 do domečku přibyla Ennie. Hned bylo jasné, že je to ta pravá kamarádka pro Elsu a pro mne moje zlatíčko. Ennie je velice lakomá a hravá, proto se hned od mala velmi rychle učila, od Elsy pochytila spoustu lumpáren, od Rikiho jeho věrnost, takže jednou k ní určitě přibyde další choďáček. A když začala Ennie vyhrávat výstavy, řekla jsem si, proč nezaložit stanici a nepořídit si jednou také štěňátka choďáčků a třeba si od Ennie jednou jedno taky nenechat. V roce 2010 jsme založili CHS Enriel. Název Enriel vznikl sležením jmen našich psích kamarádů, ted Ennie, Ricki a Elsa.

Dne 10.6.2012 přivedla Ennie na svět náš první vrh A- 4 pejsky a 2 fenky.

pict0392.jpgdscn0008.jpg