Novinky 2014

20.12.2014
 
Až dnes , po dvou měsících jsem tak nějak schopná doplnit zprávy z poslední doby. Bohužel nám 27.10.2014 v 4,27 hod umřela Elsa. Elsa bohužel měla mrtvičku, ze které se jakž takž dostala po třech dnech, byla v umělém spánku a začala se lepšit. Bohužel si ale zablokovala páteř a to bylo podstatně horší. Sice jsme páteři ulevili, ale za cenu vysokých dávek kortikoidu a to už bohužel Elsy organismus nevydržel a bohužel zřejmě došlo k vnitřnímu krvácení. I dnes, po dvou měsících na ni myslíme denně. Moc nám chybí. 
 
V listopadu Ennie udělala s počtem 88 bodů, zkoušku FPR1. 
Ennie se stala dvojnásobnou babičkou. Naše Aida Enriel přivedla na svět 5 krásných štěňátek za začátku září, dvě holky a tři kluky. Všechna štěnda už jsou v nových domovech. Pár dní nato přivedla na svět svůj první vrh také Annie Enriel. Jsou to dvě holky a jeden kluk. 
 
24.10.2014
 
Tak jsme se zúčastnily s Ennie Evropské výstavy v Brně. Nikdy jsme v Brně nebyli a tak jsem byla zvědavá. Musím říct, že nakonec jsem byla zklamaná, nikoli z výsledku, ale tak nějak celého průběhu. Byla jsem překvapena,že jsme ani nedostali posudek...jen výsledný diplom. Ve třídě vítězů Ennie obsadila druhé místo, tedy V2 Res CAC.
Co nám přinesl rok 2014
 
Možná to bude vypadat, že bilancujeme trochu předčasně, ale to je proto, že nestíhám doplňovat aktuality na stránky a protože letos už toho bylo celkem dost, tak to teď sfouknu najednou. Ono letos toho ani tolik nebylo, protože na výstavách už nemáme pomalu co vyhrát, všechny tituly máme a tak necháváme místo pro nové přírůstky a víceméně se už účastníme jen klubových výstav, které bereme jako dovolenou. 
Takže začnu pěkně od začátku roku.
Duben -klubová výstava Stříbrný rybník-třída vítězů V1 CAC, rozhodčí Kukla-posudek- téměř 6letá fena, dobrého formátu, velmi pěkná hlava, dobrý hřbet, záď i hrudník, výborný pohyb obou párů končetin, super struktura srsti i znaků, výborně předvedená
Květen- MV Praha-třída vítězů V1 CAC, rozhodčí Dolejšová-posudek- dobrá výška i síla kostry, korektní hmotnost, typická hlava, správné ucho, nůžky, pevný hřbet, výborné předhrudí, hrudník, dobře předvedená, kvalitní srst. 
Červenec -Klubová výstava Lančov,třída vítězů-V4, rozhodcí Hořák-6letá fena, nůžkovitý skus, plnochrupá, skvělá představitelka plemene, pouze oko by mohlo být tmavší, výborný pohyb, slabší pálení vepředu. 
Září- Speciální výstava Mostkovice, třída vítězů-V1 CAC, rozhodčí Marešová- 6letá kompaktní fena s pevnou kostrou, výborná v typu, výborná hlava, v pohybu pevná v hřbetě, užší pohyb pánevních končetin, vysoce kvalitní osrstění, vysoce elegantní fena. 
 
Po stránce výstavní se nám tedy rok podle mne povedl a plánujeme už pouze Evropskou výstavu. 
 
Také jsme se s Enni předvedli na několika závodech. 
Duben- Memoriál Jardy Dvořáka v Duchcově- ZZO- 3 .místo
Srpen- obranářský závod Duchcovský Viadukt-ZZO- 5 místo
Srpen- Pohár Forducha-klubový závod- 5 místo
Září 2014- Kozinův Pohár- Kategorie A- 2 místo. to považuji za vrchol letošní sezony a  mám z tohoto umístění opravdu největší radost. Ennie zacvičila opravdu suprově a získala 55 bodů. Snad poprvé vypadala, že ji to cvičení opravdu dost baví a nevypadala otráveně jako jindy. 
Při troše štěstí bychom se letos pokusily ještě o zkoušku FPR 1 a tímto zakončíme sezonu, příští rok totiž plánujeme štěňátka, takže vybíráme ženicha a na jiné věci asi nebude moc času. 
 
 
Memoriál Jardy Dvořáka 
 
Na cvičáku Duchcov jsme se s Ennie účastnili závodů v kategorii ZZO. Ennie si vedla vcelku dobře, na to , že jsme necvičily ani nepamatuju...takže nakonec jsme stály na bedně na krásném 3. místě. :-)
 
Mezinárodní výstava Praha květen 2014
 
Na MV v Praze nás posuzovla paní rozhodčí Dolejšová a Ennie si odnesla ve třídě vítězů V1 CAC. 
 
Klubová výstava Stříbrný rybník duben 2014
 
Tak jsme prožili prima weekend spojený s klubovkou v Hradci Králové. Tentokrát bylo přihlášeno rekordních 164 psů..paráda. V naší třídě šampionů bylo 5 fen a konkurence to byla veliká. Ennie mi udělala radost, protože tentokrát nebyla tak otrávená jako vždy, alespoň se mi to zdálo a běhala i přes poměrně teplé počasí, dlouhé čekání a pro ni děsnou nudu, velmi pěkně. I panu rozhodčímu Kuklovi se líbila a tak se rozhodoval mezi dvěma typově stejnými fenkami, naší Ennie a Beou z ¨Chrámeckých vinic. A naše Enni nakonec vyhrála...:-) . Takže výsledek je V1 CAC. V další soutěži už jsme neměli bohužel tolik štěstíčka, paní Soldánová se rozhodovala mezi dvěma fenkami, které udělí titul nejlepší feny výstavy a tady jsme prohrály. I tak to byl obrovský úspěch. Moc nás také potěšilo, že se zúčastnily výstavy i bonitace dvě dcery naší Ennie. Annie Enriel v mezitřídě získala V4 v obrovské konkurenci 21 fen , Aida Enriel získala ocenění V-výborná bez pořadí ve třídě otevřené z celkem 21fen. Obě také prošly úspěšně bonitací a jsou chovné fenky. Naše Ennie se tedy zřejmě stane co nevidět babičkou. :-)